Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivan İsmail Balaban Oldu

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivan İsmail Balaban Oldu

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban'ın altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç taktı.


Edirne'deki Sarayiçi Er Meydanı'nda gerçekleştirilen ve finalde İsmail Balaban'ın, Orhan Okulu'yu yenerek şampiyonluğa ulaştığı organizasyonda, protokol tribünü önünde ödül töreni düzenlendi.


Başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban ile dereceye giren Orhan Okulu, Şaban Yılmaz ve Hamza Köseoğlu, kürsüye çıktı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İsmail Balaban'ın altın kemerini takarken, daha sonra kürsüde bulunanlar birlikte poz verdi.


656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, geçen yılın başpehlivanı Recep Kara'nın cuma günü göndere çektiği Türk bayrağını, İstiklal Marşı eşliğinde İsmail Balaban'ın gönderden indirmesiyle sona erdi.




- Dereceye girenler




656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde dereceye giren güreşçiler şunlar:




Minik-1:


1. Osman Nuri Çıldan (Muğla)


2. Abdullah Top (İstanbul)


3. Kutay Çökeren (Sinop)


3. Turgut Rasim Demir (Muğla)



Minik-2:


1. Cengizhan Ramazan Doğan (İstanbul)


2. Muhammet Enes Özcan (Muğla)


3. Onur Keskin (Bursa)


3. Engin Atar (İstanbul)



Teşvik-1:


1. Görkem Karabıyıklıdan (Edirne)


2. Semih Tomaş (Antalya)


3. Burhan Karabulut (Balıkesir)


3. Muhammet Şeref Akay (Antalya)



Teşvik-2:


1. Mahsun Bilgiç (Balıkesir)


2. Erkan Şahin (Bursa)


3. Ömer Faruk Kırat (Tokat)


3. Görkem Yasin Şefik (Antalya)




Tozkoparan:


1. Eray Yılmaz (Tokat)


2. Eren Kalkan (Çorum)


3. Tuncay Pırıldak (Antalya)


3. Mustafa Ali Çıldan (Muğla)




Ayak:


1. İhsan Derin (Balıkesir)


2. Samet Özdemir (Çanakkale)


3. Emre Ayyıldız (Çanakkale)


3. Emircan Aslan (İstanbul)




Deste-1 :


1. Osman Kan (Antalya) 


2. Kerem Kahya (Kocaeli)


3. Engincan Akşit (Antalya)


3. Kadir Keskin (Samsun)




Deste-2:


1. Ramazan Sarı (Kocaeli)


2. Arif Özen (İstanbul)


3. Süleyman Kozakoğulları (Antalya)


3. Abdülbaki Kara (Edirne)




Deste-3:


1. Nail Seyyar (Antalya)


2. Samed Uysal (Ankara)


3. Mehmet Can Kaya (Samsun)


3. Okan Şahin (Kocaeli)



Küçük orta küçük boy:


1. Mehmet Ali Avcı (Antalya)


2. İlhan Kırmızıkan (Antalya)


3. Semih Bayram Yılmaz (Antalya)


3. Salih Biçer (Antalya)



Küçük orta büyük boy:


1. Metin Alpaslan Temizce (Sakarya)


2. Menderes Saltık (İzmir)


3. Hüseyin Karakoyun (Antalya)


3. Mustafa Taş (Antalya)




Büyük orta:


1. Tolga Turan (Antalya)


2. Özkan Yılmaz (Samsun)


3. Gökhan Öz (Balıkesir)


3. Oğuz Kara (Antalya)




Başaltı:


1. Okan Acar (Antalya)


2. Kürşat Şevki Korkmaz (Antalya)


3. Hüseyin Gümüşalan (Kocaeli)


3. Semih Turgut (Yalova)




Baş:


1. İsmail Balaban (Antalya)


2. Orhan Okulu (Antalya)


3. Hamza Köseoğlu (Erzurum)


3. Şaban Yılmaz (Samsun)




En iyi peşrev çekenler:


1. Tansel Umut (Edirne)


2. Yiğit Gider (Edirne)


3. Çetin Mekeş (Edirne)

Bu içeriğe bir yorum bırak